Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Jelenia Góra
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z nieodzownych etapów na drodze otrzymania wymarzonego etatu. Sprawdź, jak przygotować się do wspomnianej rozmowy, aby praca marzeń stała się rzeczywistością.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Nieodzownym elementem procesu poszukiwania pracy jest rozmowa kwalifikacyjna. I choć w teorii otrzymanie zaproszenia na wspomnianą rozmowę oznacza, że od wymarzonej posady dzieli nas zaledwie krok, to jednak w praktyce krok ten może okazać się milowy. Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie u konkretnego pracodawcy?

Grunt to research
Jeśli naprawdę zależy ci na otrzymaniu posady w danej firmie, to przed rozmową rekrutacyjną dokładnie przyjrzyj się profilowi działalności, prowadzonej przez potencjalnego pracodawcę. W pierwszej kolejności znajdź stronę www wspomnianej firmy, a następnie zapoznaj się z wykonywanymi przez nią zlecenia. Dodatkowo w przypadku firm mogących się pochwalić długim stażem działania na rynku, doradzamy dokładnie zapoznać się z historią takowych. Dzięki temu nie tylko świetnie poznasz ewentualnego pracodawcę, ale dodatkowo nie będziesz mieć nawet najmniejszych problemów z odpowiedzią na pytania dotyczące motywacji w kwestii podjęcia zatrudnienia.

Jak cie widzą, tak cię piszą
Pierwszym i niestety dość często popełnianym przez kandydatów błędem, jest przechodzenia na rozmowę rekrutacyjna z opóźnieniem. Jeśli więc masz do wyboru pojawić się na spotkaniu 5 minut wcześniej lub 5 minut później to zdecydowanie doradzamy wybór pierwszej z wymienionych opcji. Oczywiście nie mniej ważny od punktualności jest strój, jaki zdecydujemy się założyć na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli chcesz mieć pewność, że  wywrzesz na przyszłym pracodawca pozytywne wrażenie, to zdecyduj się na strój formalny. W przypadku pań może to być biała bluzka i ołówkowa spódnica lub  proste spodnie, zaś w przypadku panów sprawdzi się klasyczna biała koszula i eleganckie spodnie.

Stres na bok
Niekiedy pytania rekruterów potrafią zbić z pantałyku nawet najlepiej przygotowanych  kandydatów. Dlatego też idąc na rozmowę o pracę staraj się nie stresować i zarazem skupić na zadawanych ci pytaniach. Zapamiętaj, że tak naprawdę to nie rekruter, ale właśnie stres jest twoim największym wrogiem, stojącym na drodze do uzyskania wymarzonej posady.

Wbrew pozorom wymarzona praca nie jest czymś, na co mogą liczyć wyłącznie osoby wykazujące się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Tak naprawdę bowiem każdy z nas może z powodzeniem znaleźć zajęcie, które stanie się nie tylko jego sposobem na zarobkowanie, ale także prawdziwą pasją. Jeśli więc otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, która wydaje się sprostać twoim oczekiwaniom, to - zamiast inwestować energię w stres - lepiej spójrz na wspomniane zaproszenie w kategoriach szansy na realną zmianę dotychczasowej sytuacji zawodowej.


MRDzisiaj
Wtorek 22 maja 2018
Imieniny
Emila, Neleny, Romy
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl